نصب واتساپ قدیمی خودم | Android – iPhone – Windows

نصب واتساپ
نصب واتساپ قدیمی خودم

نصب واتساپ قدیمی خودم بسیار کار آسان و ساده ای می باشد که در این مقاله خواهیم به آن پرداخت همچنین در این مقاله به شما آموزش خواهیم داد که چگونه واتس اپ و واتس اپ بیزینس را بر روی پلتفرم های مختلف نصب کنید، چگونه از واتس اپ در کامپیوتر خود استفاده کنید و چگونه چندین اکانت واتس اپ جداگانه داشته باشید. ییشنهاد میکنم تا انتها این مقاله را مطالعه کنید.

اگر قبلاً واتس اپ را روی گوشی دیگری دارید و اکنون می خواهید واتس اپ جدیدی را روی گوشی جدید نصب کنید، باید بدانید که اپلیکیشن واتس اپ قادر به انتقال خودکار چت های شما به گوشی جدید نیست. اگر به چت ها و اطلاعات قبلی واتس اپ خود نیاز دارید، باید خودتان از چت های واتس اپ خود نسخه پشتیبان تهیه و بازیابی کنید. نحوه تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات Whatsapp را در مقاله “پشتیبان گیری از WhatsApp” توضیح داده ایم.

نصب واتساپ قدیمی خودم

نصب واتس اپ چند دقیقه بیشتر طول نمی کشد. این برنامه کاملا رایگان است و برای استفاده از آن فقط به اینترنت، شماره موبایل و تلفن همراه یا تبلت نیاز دارید.

نصب WhatsApp بر روی تلفن همراه اندروید و iOS

WhatsApp را از پلی استور (برای اندروید) یا اپ استور (برای آیفون) دانلود کنید.

نصب واتساپ قدیمی خودم فارسی
نصب واتساپ قدیمی خودم فارسی
 • پس از نصب برنامه واتساپ ، وارد شوید و تیک پذیرش شرایط استفاده از برنامه را بزنید.
نصب واتساپ قدیمی خودم
نصب واتساپ قدیمی خودم
 • شماره موبایل خود را وارد کرده و روی تایید کلیک کنید.

توجه در صورت ارسال نشدن کد ورود به واتساپ WhatsApp به این نکته توجه کنید که لازم نیست 0 را وارد کنید و شماره تلفن همراه خود را بدون صفر اول وارد کنید.

نصب واتساپ قدیمی خودم از گوگل
نصب واتساپ قدیمی خودم از گوگل

 

کدی که از طریق پیامک برای شما ارسال شده است را وارد کنید (شاید خود واتس اپ این کد را به صورت خودکار وارد کند) و دوباره روی OK کلیک کنید.

نصب واتساپ قدیمی خودم بدون پاک شدن اطلاعات
نصب واتساپ قدیمی خودم بدون پاک شدن اطلاعات

پس از نصب واتساپ قبلی خود از شما خواسته می شود که نامی برای خود انتخاب کنید و در صورت تمایل عکسی برای پروفایل خود بگذارید. با ضربه زدن روی سه نقطه در بالای صفحه می توانید تنظیمات بیشتری را مشاهده کرده و یک مقدمه کوتاه بنویسید.

نصب واتساپ قدیمی خودم با شماره قبلی
نصب واتساپ قدیمی خودم با شماره قبلی

پس از نصب واتساپ WhatsApp  از شما خواسته می شود که نامی برای خود انتخاب کنید و در صورت تمایل عکسی برای پروفایل خود بگذارید. با ضربه زدن روی سه نقطه در بالای صفحه می توانید تنظیمات بیشتری را مشاهده کرده و یک بیوگرافی کوتاه نیز بنویسید.

مقاله پیشنهادی » تایید دو مرحله‌ای واتساپ

نصب واتساپ قدیمی خودم از طریق گوگل پلی

در دوم اول به فروشگاه پلی خود مراجعه کنید و سپس بر روی آن کلیک کنید.

توجه » متاسفانه این برنامه در ایران فیلتر می باشد. می بایست از برنامه قندشکن استفاده کنید.

نصب واتساپ قدیمی خودم از طریق گوگل پلی
نصب واتساپ قدیمی خودم از طریق گوگل پلی
بعد از باز کردن برنامه Google Play Store در گوشی اندرویدی روی نوار جستجو در بالا ضربه بزنید. نوار جستجو “Google Play” را در بالای صفحه می خواند.
نصب واتساپ قدیمی خودم
 • سپس عبارت واتساپ را در کارد مربوط سرچ کنید. طبق تصویر زیر.
نصب واتساپ قدیمی خودم

WhatsApp در گوگل پلی جستجو کنید. نام برنامه ها را تایپ کنید و روی دکمه  Enter یا Return روی صفحه کلید خود ضربه بزنید. این همه نتایج منطبق را فهرست می کند.

 • در برخی از صفحه‌کلیدها، ممکن است جستجو یا پیدا کنید
نصب واتساپ قدیمی خودم
روی دکمه سبز رنگ INSTALL در کنار مسنجر WhatsApp ضربه بزنید. این باید بهترین تطابق در نتایج جستجوی شما باشد. با این کار دانلود شما شروع می شود و واتس اپ را در اندروید خود نصب می کنید. تمام اکنون واتساپ را از طریق گوگل پلی با موفقیت بر روی گوشی شما نصب شد.

نحوه دانلود واتساپ دسکتاپ

واتس اپ را می توان در دسکتاپ بدون مرورگر استفاده کرد. برای نصب WhatsApp Desktop بر روی رایانه خود، آن را از فروشگاه مایکروسافت، اپل اپ استور یا وب سایت WhatsApp دانلود کنید. WhatsApp Desktop فقط بر روی رایانه هایی کار می کند که شرایط سیستم عامل زیر را داشته باشند:
 • ویندوز 8.1 یا بالاتر
 • macOS 10.11 یا جدیدتر
برای تمام سیستم عامل های دیگر، می توانید از واتس اپ وب در مرورگر خود استفاده کنید.
دانلود WhatsApp Desktop
 • در مرورگر رایانه خود، به صفحه دانلود WhatsApp بروید ، سپس فایل exe. یا .dmg را دانلود کنید.
 • پس از اتمام دانلود، فایل .exe یا .dmg را باز کنید و دستورات را دنبال کنید تا نصب کامل شود.

نحوه نصب واتساپ WhatsApp  در کامپیوتر

توجه داشته باشید که برای استفاده از واتس اپ در رایانه، باید قبلاً یک حساب واتساپ در تلفن همراه یا تبلت خود داشته باشید و هم تلفن همراه یا تبلت و هم رایانه شما باید به اینترنت متصل باشند.

آموزش تصویری نصب واتساپ روی کامپیوتر

واتس اپ را روی کامپیوتری که ویندوز دارد نصب کنید:

به صفحه دانلود WhatsApp در سایت WhatsApp مراجعه کنید:
روی لینک زیر کلیک کنید تا مستقیماً به صفحه دانلود WhatsApp هدایت شوید
https://www.whatsapp.com/download یک دکمه سبز رنگ با عنوان دانلود برای ویندوز برای دانلود WhatsApp مشاهده خواهید کرد.

نصب واتساپ بر روی کامپیوتر
نصب واتساپ بر روی کامپیوتر

پس از اتمام دانلود برنامه بر روی فایل WhatsApp.exe کلیک کنید تا برنامه نصب شود.

Setup-Whatsapp
Setup-Whatsapp

پس از اتمام نصب، یک کد QR روی صفحه کامپیوتر شما ظاهر می شود. روی سه نقطه بالای صفحه واتس اپ در موبایل یا تبلت خود ضربه بزنید و روی WhatsApp Web ضربه بزنید تا کد QR را اسکن کرده و وارد دسکتاپ شوید. (QR Code نوعی بارکد است که با اسکن آن وارد صفحه مورد نظر می شوید.)

نصب واتساپ روی کامپیوتر ویندوز 10

نصب واتساپ روی کامپیوتر ویندوز 10

نصب واتساپ روی سیستم عامل مک

به صفحه دانلود WhatsApp در سایت WhatsApp مراجعه کنید:
روی لینک زیر کلیک کنید تا مستقیماً به صفحه دانلود WhatsApp هدایت شوید
https://www.whatsapp.com/download/ یک دکمه سبز رنگ با عنوان دانلود برای سیستم عامل مک برای دانلود WhatsApp خواهید دید روی آن کلیک کنید.

 1. پس از اتمام دانلود، روی فایل WhatsApp.dmg کلیک کنید تا برنامه نصب شود.
 • این برنامه از شما می پرسد که آیا می خواهید WhatsApp را به پوشه های Applications و Desktop اضافه کنید.

پس از اتمام مراحل نصب، یک کد QR در مقابل شما ظاهر می شود. روی سه نقطه بالای صفحه واتس اپ در تلفن همراه یا تبلت خود ضربه بزنید و روی گزینه وب واتس اپ ضربه بزنید تا کد QR را اسکن کرده و وارد دسکتاپ شوید. (QR Code نوعی بارکد است که با اسکن آن وارد صفحه مورد نظر می شوید.)

نصب تحت وب واتساپ whatsapp

راه دیگر استفاده از واتس اپ در رایانه، استفاده از واتس اپ وب است. با واتس اپ وب، دیگر نیازی به نصب واتس اپ روی رایانه خود ندارید. هنگامی که یک حساب WhatsApp در تلفن خود دارید و تلفن همراه شما به اینترنت وصل می شود، تنها کاری که باید انجام دهید.

این است که از طریق مرورگر رایانه خود به web.whatsapp.com بروید و کد QR را توسط تلفن همراه یا تبلت خود اسکن کنید (بدون نیاز به نصب واتس اپ در رایانه شما) وارد واتس اپ شوید و با واتس اپ در رایانه خود کار کنید.

نصب برنامه واتساپ بیزینس whatsapp business

راهنمای نصب واتس اپ کسب و کار WhatsApp Business چیست؟ WhatsApp Business (Business Whatsapp) نسخه رسمی واتس اپ است که در سال 2018 منتشر شد. هدف از انتشار این واتس اپ تسهیل کار کسب و کارها است اما برای استفاده از واتس اپ بیزینس نیازی به داشتن یک کسب و کار ندارید و می توانید از آن به عنوان دومین واتس اپ خود با یک شماره جداگانه از حساب اصلی WhatsApp خود استفاده کنید.

 علاوه بر تمام ویژگی‌های معمول واتس‌اپ، واتس‌اپ بیزینس WhatsApp دارای ویژگی‌هایی مانند مکانی برای افزودن نام شرکت یا کسب‌وکار، آدرس، خط ثابت، توضیحات کسب‌وکار، آدرس ایمیل، وب‌سایت و موارد دیگر است.

روش نصب واتس اپ بیزینس مانند واتس اپ استاندارد است و می توانید با مراجعه به گوگل پلی یا اپ استور آن را دانلود کنید و در صورت تمایل با اسکن QR-کد، کسب و کار واتس اپ خود را در واتس اپ وب یا اپلیکیشن دسکتاپ واتس اپ باز کنید.

همانطور که گفته شد، برای استفاده از واتس اپ بیزینس نیازی به داشتن یک کسب و کار ندارید. اگر می خواهید از مزایای واتس اپ بیزینس (مزایایی مانند ایجاد کاتالوگ محصولات، پاسخگویی خودکار به چت ها و …) بهره مند شوید یا اگر می خواهید دو اکانت واتس اپ در دستگاه خود داشته باشید، می توانید واتس اپ بیزینس را به راحتی بر روی گوشی خود نصب کنید.

نصب واتساپ قدیمی خودم فارسی
نصب واتساپ قدیمی خودم فارسی

نحوه نصب دو واتساپ در یک گوشی

داشتن تنها 2 اکانت واتس اپ برای پیام رسانی انبوه در واتس اپ کافی نیست. بدیهی است که برای ارسال پیام های انبوه در واتساپ WhatsApp  به چندین حساب واتساپ نیاز دارید و تبلیغات در واتساپ به طوری که می توانید از محدودیت های واتس اپ (ارسال پیام به حداکثر 100 کاربر ناشناس واتس اپ با هر حساب واتس اپ) عبور کنید. در ادامه به شما آموزش می دهیم که چگونه می توانید بیش از ۲ اکانت واتس اپ را روی ۱ دستگاه نصب کنید.

با استفاده از نسخه های غیر رسمی واتس اپ، بیش از 2 واتس اپ را نصب کنید

چگونه دو واتساپ در یک گوشی اندروید داشته باشیم؟

قبلاً با نصب چند نسخه غیررسمی واتس‌اپ می‌توانستید بیش از ۲ حساب واتس‌اپ در یک دستگاه داشته باشید، اما مدتی است که واتس‌اپ WhatsApp  دسترسی به بسیاری از این برنامه‌ها را محدود کرده است و این روش دیگر چندان کاربردی نیست.

بنابراین، برنامه‌هایی مانند WhatsApp Plus، WhatsApp Go ، GBWhatsApp و غیره به احتمال زیاد دیگر به شما اجازه نمی‌دهند حسابی غیر از حساب اصلی WhatsApp داشته باشید. این مهم است زیرا چنین برنامه هایی امنیت نسخه اصلی واتس اپ را ندارند و ممکن است داده های شما در خطر باشد. علاوه بر این، اکثر این برنامه ها حاوی تبلیغات هستند. بنابراین اگر می خواهید چندین واتس اپ را همزمان نصب کنید، بهتر است از روش های زیر استفاده کنید.

با استفاده از برنامه های Cloner بیش از 2 واتس اپ را نصب کنید کلونرها یا برنامه های شبیه سازی به شما این امکان را می دهند که چندین نسخه از یک برنامه را داشته باشید. کافیست App Cloner را در گوگل پلی یا اپ استور جستجو کنید تا تعداد زیادی از این برنامه ها را ببینید. در زیر برخی از بهترین برنامه های شبیه سازی آمده است:

 1. Bluestacks
 2. Genymotion
 3. Memu play
 4. You wave
 5. Virtual box
 6. Jar of beans
 7. Native android emulator

نحوه ایجاد یک واتس اپ در دو گوشی مختلف

نحوه استفاده از این برنامه ها کم و بیش مشابه است. در اینجا نحوه کار با App Cloner را به عنوان نمونه به شما آموزش می دهیم.

نحوه ایجاد یک واتس اپ در دو گوشی مختلف
نصب واتس اپ در دو گوشی مختلف

نحوه استفاده از App Cloner

در اینجا یاد خواهید گرفت که چگونه با استفاده از App Cloner چندین اپلیکیشن واتس اپ را روی گوشی خود ایجاد کنید.

روی علامت + ضربه بزنید.

یک واتساپ در دو گوشی ایفون
یک واتساپ در دو گوشی ایفون
در زیر لیستی از برنامه‌هایی وجود دارد که App Cloner به شما امکان می‌دهد آن‌ها را شبیه‌سازی یا کپی کنید. روی برنامه مورد نظر ضربه بزنید (اینجا واتس اپ) و روی دکمه کلون در پایین صفحه کلیک کنید.
واتساپ با دو شماره در یک گوشی اندروید Whatsapp Web
واتساپ با دو شماره در یک گوشی اندروید

سپس واتس اپ کلون می شود و شما یک نسخه مجزا از اپلیکیشن رسمی واتس اپ خواهید داشت که در آن می توانید ثبت نام کنید و با شماره دلخواه خود یک پروفایل ایجاد کنید.

این فرآیند را برای هر تعداد اپلیکیشن واتس اپ که می خواهید روی گوشی خود داشته باشید، تکرار کنید. تنها مشکل این برنامه های کلونینگ اینه که وارد شدن به برنامه کلون شده مدتی طول میکشه (نه زیاد) و گاهی تبلیغات هم نشون میدن وگرنه همه چیز مثل برنامه عادیه.

اکثر برنامه های شبیه سازی تنها یک کلون واتس اپ ایجاد می کنند. اما با App Cloner می توانید تعداد نامحدودی اکانت های مختلف واتس اپ ایجاد کنید این ویژگی برای اهداف تجاری بسیار مفید است.

راه دیگر برای داشتن چندین اکانت واتس اپ استفاده از کامپیوتر و شبیه ساز اندروید است که در ادامه به آموزش آن می پردازیم.

نصب دو واتساپ روی سیستم

بیش از 2 واتس اپ با استفاده از شبیه ساز اندروید در رایانه شخصی داشته باشید اگر به هر دلیلی نیاز به پیاده سازی چندین اکانت واتساپ WhatsApp  در شبیه ساز گوشی (روی کامپیوتر) به جای روی گوشی خود دارید، این روش برای شما کارساز خواهد بود. می توانید یک یا چند شبیه ساز اندروید را روی رایانه خود نصب کنید، چندین برنامه واتس اپ را نصب کنید و به هدف خود برسید. در ادامه به آموزش نصب و استفاده از شبیه سازهای اندروید می پردازیم.

شبیه ساز اندروید چیست؟

شبیه سازهای اندروید برنامه هایی هستند که با نصب آنها بر روی کامپیوتر، محیطی شبیه به محیط اندروید را مشاهده خواهید کرد. گویی موبایل شما به همین صورت روی کامپیوتر شما نصب شده است و به این ترتیب می توانید اپلیکیشن های مخصوص اندروید را نیز روی کامپیوتر خود نصب کنید.

با نصب شبیه ساز اندروید، محیطی شبیه به محیط دستگاه اندرویدی را بر روی کامپیوتر خود خواهید داشت که می توانید تمامی روش ها و برنامه هایی که تا کنون ذکر کردیم یعنی واتس اپ، واتس اپ بیزینس، نسخه های غیر رسمی واتس اپ و کلونینگ را روی آن نصب کنید.

شبیه سازهای محبوب اندروید برای ویندوز عبارتند از:

 1. بلواستکس
 2. Genymotion
 3. Memu play
 4. You wave
 5. Virtual box
 6. Jar of beans
 7. Native android emulator
نحوه استفاده از چند حساب متفاوت واتساپ در دسکتاپ
نحوه استفاده از چند حساب متفاوت واتساپ در دسکتاپ

نحوه استفاده از شبیه ساز اندروید

در بین شبیه سازهای اندروید، Bluestacks محبوب ترین است. پس از نصب شبیه ساز اندروید بلواستکس وارد شوید. پس از ورود صفحه ای شبیه به منوی تلفن همراه خود خواهید دید.

در اینجا 2 راه برای نصب واتس اپ وجود دارد:

 1. گوگل پلی را دانلود کرده و در شبیه ساز اندروید بلواستکس نصب کنید و از طریق آن واتس اپ و واتس اپ بیزینس را جستجو و دانلود کنید.
 2. WhatsApp و WhatsApp Business (نسخه اندروید) را مستقیماً از سایت های دیگر دانلود کرده و در شبیه ساز اندروید Bluestacks نصب کنید.

برای نصب برنامه های اندروید در بلواستکس کافیست روی تب My Apps کلیک کنید و در پایین صفحه گزینه Install APK را انتخاب کنید و فایل مورد نظر خود را انتخاب کنید و با کلیک بر روی Open To install programs from out of Google Play و مستقیم از به یاد داشته باشید که نسخه اندروید برنامه را با پسوند APK دانلود کنید.

نصب واتساپ قدیمی خودم از مایکت

متاسفانه نصب واتساپ قدیمی خودم از مایکت امکان پذیر نمی باشد به دلیل فیلترلینگ این برنامه در ایران بصورت مرکز ارتباطات فناوری و اطلاع برنامه واتساپ در مایکت حذف شده است.

نصب واتساپ قدیمی خودم از بازار

همان گونه که میدانید کافه بازار نیز یک نرم افزاری ایرانی مانند گوگل پلی می باشد که برنامه های زیادی در گلچنین کرده است. نصب واتساپ قدیمی خودم از بازار به دلیل حذف برنامه واتساپ در این نرم افزار امکان پذیر می باشد.

دلیل آن نیز فیلتر بدون برنامه واتساپ می باشد. با تشکر فراوان از مطالعه مقاله نصب واتساپ قبلی خودم اگر سوالی یا مشکلی در نصب برنامه واتساپ دارید پیشنهاد میکنم در قسمت نظرات برای ما ارسال کنید در سریع ترین زمان ممکن به سوال شما پاسخ خواهیم داد.

 

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا