برای رفع مشکل با شماره 09388042626 تماس بگیرید.

مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام

مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام
مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام

اگر عضو گروه‌ها و کانال‌های مختلف تلگرام هستید که تعداد زیادی غریبه از طریق آن‌ها می‌توانند با شما تماس بگیرند، مخفی کردن شماره تلفن خود در تلگرام کار ایمنی است. بنابراین طبیعی است که برای امنیت بیشتر و حفظ حریم خصوصی ترجیح می دهید همه این افراد به شماره تلفن شما در تلگرام دسترسی نداشته باشند و احتمالاً فقط می خواهید شماره تلفن شما برای مخاطبین مورد تایید شما (آشنا و آشنا) نمایش داده شود.

خوشبختانه تلگرام به کاربران خود این امکان را داده است که با تغییر تنظیمات تلگرام، شماره تلفن خود را از دید عموم مخفی کنند. در این مقاله قصد داریم نحوه انجام این کار را توضیح دهیم.

نحوه مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام

اگر قصد دارید شماره تلفن خود را در تلگرام از دید عموم مخفی کنید، به شرح زیر عمل کنید:

مرحله 1تلگرام را باز کنید و به تنظیمات بروید.

مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام

 • گام 2Privacy and Security را انتخاب کنید.

مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام

 • مرحله 3بر روی گزینه Phone Number کلیک کنید .

مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام

مرحله 4به صفحه ای هدایت می شوید که از شما می پرسد چه کسی می خواهید شماره تلفن شما را ببیند. اگر می خواهید شماره تلفن شما برای هیچ کس نمایش داده نشود، Nobody را انتخاب کنید. سوال دوم در این بخش این است که می خواهید چه کسی شما را از طریق شماره تلفن خود در تلگرام پیدا کند. بهتر است این را برای همه تنظیم کنید.

مقاله پیشنهادی :  بروزرسانی اینستاگرام

مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام

با انجام این تنظیمات، از این پس شماره تلفن شما برای هیچ کاربری در تلگرام نمایش داده نمی شود، اما همچنان همه کاربران می توانند با داشتن شماره تلفن و جستجوی آن در تلگرام، اکانت شما را پیدا کنند.

تلگرام یک پلتفرم پیام رسانی فوری با ویژگی های فراوان است که به سرعت در حال افزایش کاربران است. تلگرام نیز مانند واتس اپ از شماره تلفن برای ایجاد حساب کاربری استفاده می کند. با این حال، برخلاف واتس اپ، تلگرام به کاربران اجازه می دهد تا شماره تلفن خود را به طور کامل مخفی کنند. طرف مقابل هرگز از شماره تلفن شما مطلع نخواهد شد مگر اینکه از طریق گزینه های حریم خصوصی تلگرام با آنها به اشتراک بگذارید.

تلگرام این قابلیت را ارائه می دهد که تعیین کنید چه کسی می تواند شماره تلفن شما را ببیند. همچنین شامل گزینه‌های حفظ حریم خصوصی برای تعیین اینکه چه کسی می‌تواند شما را با شماره تلفنتان پیدا کند، می‌شود. اگر غیرفعال باشد، افراد نمی توانند نمایه شما را پیدا کنند و با شما ارتباط برقرار کنند، حتی اگر شماره تلفن شما را در مخاطبین خود داشته باشند (تا زمانی که آنها را در لیست مخاطبین خود نداشته باشید).

مقاله پیشنهادی » استوری در تلگرام stories telegram

شماره تلفن خود را در تلگرام مخفی کنید

 1. تلگرام را باز کنید.
 2. تنظیمات را با ضربه زدن روی 3 نوار و انتخاب تنظیمات باز کنید .
 3. به حریم خصوصی و امنیت و سپس به شماره تلفن بروید .
 4. در قسمت « چه کسی می‌تواند شماره تلفن من را ببیند » را انتخاب کنید:
  • مخاطبین من : فقط به افرادی که در مخاطبین شما (ذخیره شده در تلفن شما) هستند اجازه دهید شماره تلفن شما را ببینند.
  • هیچ کس : شماره تلفن خود را از همه پنهان کنید.
   مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام
  • Everybody : شماره تلفن خود را برای همه کسانی که شروع به چت کردن با شما می کنند، مانند WhatsApp قابل مشاهده کنید.
مقاله پیشنهادی :  قوانین اینستاگرام 1402 instagram

افرادی که می توانند شما را با شماره تلفن خود پیدا کنند، تغییر دهید

تلگرام به شما این امکان را می دهد که پروفایل خود را مخفی نگه دارید و به راحتی توسط افراد ناشناس قابل کشف نباشد. از این رو، شما را قادر می سازد افرادی را که می توانند نمایه شما را پیدا کنند یا با شما چت کنند، حتی اگر شماره تلفن شما را داشته باشند، محدود کنید. می توانید با خوشحالی با پیام های هرزنامه افراد ناشناس خداحافظی کنید!

 1. تنظیمات شماره تلفن را در تلگرام باز کنید
  سه مرحله اول لیست قبلی را دنبال کنید.
 2. در قسمت « چه کسی می‌تواند مرا با شماره من پیدا کند » را انتخاب کنید:
  • مخاطبین من : فقط به مخاطبین ذخیره شده در تلفن شما اجازه می دهد تا بتوانند شما را در تلگرام پیدا کنند.
   مخفی کردن شماره تلفن در تلگرام
  • Everybody : به هر کسی که شماره شما را در مخاطبین خود ذخیره کرده است (یا از پیوند عمومی استفاده می کند) اجازه می دهد با شما چت را شروع کند.

می توانید مخاطبین خود را از تلگرام مخفی کنید تا پروفایل تلگرام خود را حتی بیشتر خصوصی کنید. حتی گزینه «مخاطبین من» در بالا اضافی خواهد شد زیرا تلگرام مخاطبین شما را برای مطابقت ندارد. بنابراین، هیچ کس نمی تواند شما را با شماره تلفن شما پیدا کند.

به تنظیمات تلگرام > حریم خصوصی و امنیت بروید . در اینجا، کلید ” همگام سازی مخاطبین ” را غیرفعال کنید. در نهایت روی “Delete Synced Contacts” ضربه بزنید تا مخاطبین همگام‌سازی شده قبلی از سرورهای تلگرام حذف شوند.

تنظیمات فوق باعث می شود تلگرام از همگام سازی و آپلود لیست مخاطبین شما در سرورهای خود جلوگیری کند. همچنین می‌توانید در این مرحله مجوز «مخاطبین» را برای تلگرام غیرفعال کنید تا مطمئن شوید که تلگرام مخاطبین شما را به دلیل وجود اشکال یا اگر اشتباهاً دکمه همگام‌سازی را فشار داده‌اید، انتخاب نمی‌کند.

مقاله پیشنهادی :  نحوه ایجاد کانال تلگرام در موبایل + آموزش تصویری 0 تا 100

در پایان می توانید شماره تلفن خود را در تلگرام مخفی کنید تا برای کسی نمایش داده نشود. همچنین توصیه می کنیم برای حفظ حریم خصوصی خود این کار را انجام دهید. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. ما مشتاقانه منتظر دیدن نظرات شما در زیر هستیم.

مقاله پیشنهادی » کامنت گذاشتن در کانال تلگرام

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا